Zihninize “Ne Ekerseniz Onu Biçersiniz”

Zihniniz çok verimli bir toprak gibidir. Eğer düşünce formunda “olumsuz kayıt tohumlarını” ekerseniz, emin olun size bunun ürününü verecektir. Gerçekten çok verimlidir. Tarlalardaki ayrık otlarını bilirsiniz değil mi? Verimli tohumların filizlenmesine engel olurlar, onların güçlerini zayıflatırlar. Zihinlerimizde yerleşmişl olan bu ayrık otlarından kurtulmamız gerekmektedir. Bu ayrık otları bizim yaşam hakkındaki olumsuz düşünce kayıtlarımızdır.  İyi bir bahçivan olmanın zamanı geldi 🙂 Eğer siz temizlemessenız zihin topragınıza onlar hakim olacaklar.  Yine bu sizin seçiminiz!!!

Yaşantınızın yollarında aylak aylak gezmek yerine, farkındalık giysisini üzerinize giyerek gezmeyi öğrenmek, daima sizin düşüncelerinizi denetlemenize katkıda bulunacaktır.

“Bir insana bir şey öğretemessin; sadece kendisinin farkına varmasına yardımcı olabilirisin.”

Galileo

Farkındalıkla yaşadığınız taktirde nelerden korktuğunuzu ve bu korkularınızı oluşturan düşünce kalıplarınızı algılarsınız.Dilerseniz bunu değiştirmek ve dönüştürmek sizin elinizde. Yeter ki isteyin.

Çok önemli bir noktaya değinmek istiyorum; insanlar arzu ettikleri hayatı değil oldukları şeyi kendilerine çekerler. Kıskançlık, hoşgörüsüzlük, sabırsızlık, art niyet barındıran bir zihin arzu ettiklerine ulaşamaz, bu barındırdığı tohumların meyveleriyle yaşar. Bu yüzden zihinsel temizliğinizi yaparak arzu ettiğinizi “hak etmeniz” gerekmektedir.

“İstediğim şeyler olmuyor, falanca kişinin benden ne üstünlüğü var da o benim arzuladıklarıma sahip, adaletsiz dünya işte…” gibi cümleler kuran insanlarla eminim siz de karşılaştınız ve hatta belki benzeri cümleleri siz de söylediniz. Elindekilere Şükretmeyen, teşekkür etmeyen, başkalarını hor gören ve onların sahip olduğu şeyleri kıskanan bir zihin ne yazık ki arzuladığı yaşama kavuşamamaktadır. Bilemezsiniz belki bunlara sahip olan kişinin ne kadar sevgi dolu olumlu tohumları vardır, dış görünüşe aldanmayın, bu sizin algılayış biçiminizdir, gerçek olan özdür.

Yaşamdaki koşullarla savaşıyorsanız eğer, düşünce şeklinizi gözden geçirmelisiniz. Düşünce sisteminiz değiştiği anda dış koşulların nasıl değiştiğini siz de görecek ve hayretler içinde kalacaksınız. “Bu kadar basit miydi?” diye. Evet aslında bu kadar basit. Siz yaşamınızın mimarısınız ve her an kendi gerçekliğinizi oluşturuyorsunuz.

Yaşamınızda “acı” çekiyorsanız eğer, kendi özünüz ile ters düşmüşsünüzdür. Yani varlığınızın temel yasası olan “sevgi”iyle ters düşmüşsünüzdür. O zaman bakın bakalım tohumlarınız arasında “bencillik”, “kıskançlık”, “hor görme” gibi tohumlar var mı.