Doğal Taşlar

Kristal Taşlar

Günümüzde bir çok taş fiziksel ve zihinsel hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Taşlar tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dışında zihinsel yetenekleri geliştirmek ,ruhsal gelişime yardımcı olmak, pozitif enerjileri çekmek ve sezgileri güçlendirmek gibi bir çok amaçla da kullanılmaktadır.

Doğal taşlar milyonlarca süren bir zaman diliminde meydana gelirler. Oluşumları süresinde bir çok doğal enerji vibrasyonunu üzerine alırlar. Taşların üzerinde birikmiş olan bu enerjiler taşları kendi enerji alanına alan insanlar üzerinde önemli pozitif etkiler oluşturur. Taşların yaptığı bu olumlu etkiler bilimsel olarak ispat edilmemiştir. Ancak ben denedim gerçekten işe yarıyor diyen bir çok insanın bulunması günümüzde batı dünyasının doğal taşlara olan ilgisini arttırmıştır. Doğal taşlar ayrıca şans getirmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Taşların iyi şansı üzerinde topladığı benzer titreşimlerin birbirini çektiği ilkesine göre doğrudur. Pozitif doğal enerjileri üzerinde taşıyan bir taş aynı şekilde pozitif enerjileri kendisine daha doğrusu kendisini evinde yada üzerinde taşıyan insanlara çekecektir.

Taşların yaptığı etkiler bilimsel olarak ispat edilmemiştir. Ancak ben denedim gerçekten işe yarıyor diyen bir çok insanın bulunması günümüzde batı dünyasının doğal taşlara olan ilgisini arttırmıştır. Doğal taşlar ayrıca şans getirmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Taşların iyi şansı üzerinde topladığı benzer titreşimlerin birbirini çektiği ilkesine göre doğrudur. Pozitif doğal enerjileri üzerinde taşıyan bir taş aynı şekilde pozitif enerjileri kendisine daha doğrusu kendisini evinde yada üzerinde taşıyan insanlara çekecektir.

Doğal taşlar bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Sahip olduğu enerji alanının güçlü olması ve kişinin kendi enerji alanını etkilemesi taşların kişideki bloke olmuş ve hastalığa yol açan enerjiyi dengelemesini sağlamaktadır. Hastalıklar vücuttaki enerji dengesizliklerinden oluşmaktadır. Enerji alanı dengeye kavuştukça kişi canlanır ve kendisini çok daha iyi hisseder. Bilimsel anlamda taşların bu etkisi ispat edilmemiş olsa da bir çok kişi deneyimlerinden taşların iyileştirici etki yaptığını kabul etmektedir. Sizde sağlık sorununuza iyi gelen bir taşı üzerinizde bulundurarak doğal taşların şifa verici etkisinden faydalanabilirsiniz. Ancak taşlarla tedavi alternatif tıp alanının içindedir ve tıbbi tedaviye destek olmaktadır.

Sizde sağlık sorununuza iyi gelen bir taşı üzerinizde bulundurarak doğal taşların şifa verici etkisinden faydalanabilirsiniz. Ancak taşlarla tedavi alternatif tıp alanının içindedir ve tıbbi tedaviye destek olmaktadır.

Kristaller ve doğal taşlar kendisine dokunan kişilerin enerji alanlarından etkilenirler. Bu yüzden kristalinizi yada doğal taşınızı kullanmadan önce mutlaka onu temizlemeli ve daha önce ona dokunan insanların enerji artıklarından kurtarmalısınız. Bu işlemi yapmadan kristal yada doğal taş ile hiç bir çalışma yapmayın, bu faydadan çok size zarar getirir. Ayrıca kristalinizin ve doğal taşlarınızın belli zamanlarda tekrar negatif enerjilerden arındırmak için temizlemeniz gereklidir. Ayrıca kristalinizin ve doğal taşlarınızın belli zamanlarda tekrar negatif enerjilerden arındırmak için temizlemeniz gereklidir.

Kristalleri ve doğal taşları temizlemenin en bilinen iki yolu toprak ve deniz tuzudur. Toprağa gömme yönteminde 12 saat süresince kristal evde bir saksıda toprağın içine gömülü bir şekilde bırakılır. Daha sonra kristali yada doğal taşı akan suda 3-5 dakika yıkayabilirsiniz.

Diğer yöntem ise deniz tuzu eklenmiş suda kristali bir gece bırakmak ve daha sonra 10 dakika temiz akan suyun altında tutmaktır.

Eğer Reiki 2. derece öğrencisi iseniz duygusal ve zihinsel şifa sembolü ile de kristalinizi temizleyebilirsiniz. Yine Karuna Ki sistemindeki RAMA sembolününde çok işe yaradığını söyleyebilirim. Benim önerim ilk aldığınızda yukarıdaki yöntemlerden biri ile temizlemeniz olacaktır. Daha sonra ise reiki ile kristalinizi temizleyebilirsiniz ancak yine de arada bir kristalinizi toprağa gömerek geldiği yer olan toprakla temasını sağlamak faydalı olacaktır.

Daha sonra ise reiki ile kristalinizi temizleyebilirsiniz ancak yine de arada bir kristalinizi toprağa gömerek geldiği yer olan toprakla temasını sağlamak faydalı olacaktır.

Kristal taşların gizemi


Taş demek, doğanın kendisi, dünyanın kendisi demektir.
Yani diğer canlılar gibi taşlar da dünyanın ayrılmaz bir parçasıdır.

Taşlar yeraltındaki yüksek basınç ve sıcaklıklar ile oluşmaktadırlar.
Milyonlarca yıllık gelişim süreci içinde kristalleşen, renk, biçim ve desenler oluşturan taşlar,
insan bedenini oluşturan mineral ve elementlerle bütünleşen özellikleriyle
taşlara benzetilen insanlar
ve insanlığın değişen çağlarını anlatan taşlar…
Dolayısıyla taşları dünyadan ayrı tutamayız.

Kadim bilgilerin içinde taşların hem fiziksel, hem de psikolojik amaçlı kullanıldığı
ve şimdi çeşitli araştırmaların yapıldığı biliniyor.
Özellikle kristallerle ilgili yapılan çalışmalar ilginç boyutlara ulaşıyor.
Ancak yine de pek anlaşıldığı ve pratik hayatın içinde doğru kullanıldığı söylenemez.
Çünkü insan ile taşlar arasındaki bağın mekanizması çözülebilmiş değil.
Aslında insan, sahip olduğu zihinsel potansiyelini serbest bırakmayı öğrendiği zaman
taşları da anlayacak duruma gelecek.

Kendi bilincimizi daha genişletebilecek, kendimizi serbest bırakıp enerjimizi daha yükseltebilecek
ve iletişim ve ilişki kurabileceğimiz bir aracıya ihtiyacımız vardır.
İşte tam bu noktada taşlar kişinin ihtiyacı olan içsel potansiyelini uyandırmak
ve açığa çıkarmak için çok önemli bir aracı olma rolünü üstlenmektedir.
Tabii ki sahip olduğumuz malzemeyi aracı olarak kullanmak istiyorsak,
bu aracı nasıl kullanmamız gerektiğini de bilmek gerekir…

Elinize aldığınız taşı, sevgiyle tutacak olursanız ve düşüncelerinizden kurtulup
bütün dikkatinizi elinizdeki taşa yöneltecek olursanız, titreşimlerini avucunuzun içinde hissedebilirsiniz.
Ve bu hissin heyecanıyla zihninizde yepyeni kapılar açılabilir.

Doğası gereği bir taşın içinde gerekli olan mineral, element ve atomlar mevcuttur.
İnsanların içinde de aynı mineraller, elementler ve atomlar mevcuttur.
Eğer içimizde bunlar olmadığı takdirde taşlarla titreşim düzeyinde bir olmamız,
bütünleşmemiz, ilişki ve iletişim kurmamız söz konusu değildir.
Dolayısıyla taşlarla aramızda yükselecek bir enerji de oluşmaz.
Dışarıdaki bilgi insan bedeninde mevcuttur.
Bilginin kendisi değişmezdir.
Burada önemli olan taşlar aracılığı ile kendimizi anlayacak duruma gelmektir.
Esas olan kişinin kendisini keşfetmesidir ve taşlar bu keşfi sağlayan araçların en ilgincidir.