Doğru bir biçimde istemek, kendi kodumuzu yeniden programlamamız için çok uygun bir yöntemden başka bir şey değildir. İster olumlu afırmasyon yoluyla, ister telkinle, ister meditasyonla, istermiş gibi yapmakla ya da resimleme ile oluşan veriler DNA’mız tarafından alınır ve kaydedilir. Burada küçük bir hatırlatma yapalım; gerçek sınırlar sadece bizim beynimizdedir.

Bizi, olduğumuzu düşündüğümüz şey yapan, inançlarımızın gücüdür.

Sağlıkla ilgili istekte bulunmak, hastalığı inkar etmek anlamına gelmez. Yapmak istediğimiz şey, kendimizi tedavi etme mekanizmamızı harekete geçirmektir. Resimleme yaparken, hastalığın yerine sağlıklı resimler koyarak; vücudumuza sürekli bir şeylerin ters gittiğini telkin etmek yerine, bu olumlu enerjinin vücudumuza yayılmasını sağlıyoruz.

Vücudumuz düşüncelerimizin verdiği en küçük uyarıdan bile etkilenir. Eğer iyileşeceğimize inanırsak, vücudumuzun kendini tedavi mekanizmasını harekete geçirebiliriz. İyileştikten sonra, bu, birçok kişiye mucize gibi gelse de aslında değildir. Sonuçta bu sadece düşüncemizin ne derece kuvvetli olduğunun kanıtıdır.

Biraz sonra okuyacağınız hikaye, toplanmış ve hedefe odaklanmış enerjinin ne derece kuvvetli olabileceğinin çok çarpıcı bir örneğidir:

Sevgili Pierre, !stek gücüm ve daha da önemlisi bunun sonucu ulaştığım başarılar, dilden dile tüm çevreme yayılmıştı. Bir gün, bir arkadaşım perişan bir halde beni aradı. İstek gücüm sayesinde birçok başarıya ulaştığımı bilmesine rağmen bunun işe yaradığına bir türlü tam ikna olamamıştı. Bu zor gününde yardımımı istedi.

Bana, gayet sağlıklı olan annesinin, birkaç dakika içinde nasıl “kötürüm” olduğunu anlattı. Omurgasında oluşan bir kan pıhtısı alt hareket mekanizmasındaki sinirleri sıkıştırmıştı. Yani bir dakika içinde bacaklarını hareket ettiremez, yürüyemez hale gelmişti. Hemen helikopterle hastaneye getirilmiş ve ameliyata alınmıştı. Doktorlar daha kötü bir şey olmasını önlemeye çalışmışlar, ameliyat çok uzun sürmüştü.

Arkadaşımın annesi narkozdan kalkar kalkmaz, ameliyatın başarılı olup olmadığına kesin açıklık getirmesi beklenen birkaç test yapılmıştı. Doktorun söylediğine göre ameliyatın hemen sonrasında bacaklarda bariz bir kıpırdanma hissedilecekti. Ama hiçbir şey olmamıştı, operasyondan günlerce sonra bile. Doktorlar, ameliyatın üstünden bu kadar zaman geçtikten sonra olumlu bir gelişme olmayacağını; hastanın, hayatının geri kalanını tekerlekli sandalyede geçireceği fikrine alışması gerektiğini söylemişlerdi. Arkadaşımın sinirleri çok yıpranmıştı, annesinin psikolojik durumundan bahsetmeme gerek yok sanırım.

Arkadaşımın telefonundan sonra annesinin durumuna çok üzülmüş, olanlardan çok etkilenmiştim. Başta arkadaşımın benden ne istediğini ben de anlamamıştım, sonra arkadaşım aniden annesinin tekrar yürüyebilmesi için istek gücümü kullanmamı rica etti. Sonuçta, oğlumun sağlığıyla ilgili de başarıya ulaşmıştım. Arkadaşım haklıydı ve ben ona isteğimi hemen o gün evrene yollayacağıma dair söz verdim. Telefon görüşmemiz bittiğinde saat tam 15.30’u gösteriyordu. Hemen isteğimi evrene gönderdim. Saat 19.30’da arkadaşımdan bir mesaj aldım; hastanede olduğunu yazıyordu. Annesi ona gururla sağ ayağını oynatabildiğini göstermişti!

Şaşırmamıştım bile, zira istemenin sınırsız bir gücü olduğunu biliyordum . . .

Bugün, felç başlangıcından on dört gün sonra, arkadaşımın annesi bacaklarını baldırlarına kadar hissedebiliyor. Şu anda rehabilitasyonda ve her gün ilerlemeler kaydediyor. Doktorların beklentilerinin aksine!

Monika

Bilim, doğanın son bilmecelerini çözemez. Çünkü biz o bilmecenin bir parçasıyız.

MAX PLANCK

Düşünce Gümüzle Yeni Bir Gelecek Oluşturabilir Miyiz?

Düşünce Gücümüzle Hücrelerimize Etki Edebilir Miyiz?

Kalbimizle Dünyayı Değiltirebiliriz

Yeniyi İnşa Etmek