Reiki Nedir?

Reiki japonca bir kelimedir. Rei: Her yerde var olan, Ki: Yaşam enerjisi(ruhsal yaşam enerjisi) gibi anlamları vardır. En genel manada Reiki evrensel yaşam enerjisi demektir. Reiki şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan binlerce yıllık ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir tekniktir. Batıya yayılmaya başladığında “Evrensel Yaşam Enerjisi ” olarak tercüme edilmiştir.
Ancak ezoterik olarak “yüce kaynağın bilincini taşıyan, ruhsal amaçla çalışan yaşam gücü enerjisi “açıklaması anlamını daha iyi ortaya koyar.
Yani; Reiki bir Ruhsal Şifa Tekniğidir. Amaç; her yönden şifalanmaktır. Bütünsel şifadır. Şifalanmak kelimesi hastalıklarda kullanılır gibi görünsede, reiki farketmediğimiz tüm bedensel, duygusal ve zihinsel problemleri şifalandırır. Hissettiğiniz amaç başkalarını şifalandırmak olsada öncelik her zaman sizdedir. Siz şifalanırsanız herşey şifalanır.

Yediden yetmişe herkesi maddi manevi sağlığa götüren bir ışık yoludur. Tanrısal sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım gözetmeksizin, ancak tekamül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda yaşam enerjisi kapasitesini çoğaltır. Böylece hem mevcut rahatsızlıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.

Reiki Öğrenebilirmiyim – Reiki Uygulayıcısı Olabilirmiyim?

Reiki öğrenmek ve uygulayıcı olmak için hiç bir kıstas veya gereksinim yoktur.İsteyen herkes Reiki öğrenebilir, uygulayıcısı olabilir.

Bizim kültürümüzde reikinin yeri nedir?

Osmanlı döneminde darrüşşifa ve tıp medreselerinde Ruh ve akıl hastalarının müzik, su sesi, ve güzel kokularla tedavi edildikleri şifacıların doktorlarla birlikte en az onlar kadar başarılı çalışmalar yaptıkları bilinmektedir.Anadolu da el verme geleneği günümüzde de devam etmektedir.Reikiye uyumlanma da mastırınızın size el vermesidir. Günümüze kadar gelen Edirne’deki 2. Beyazıt Külliyesi bunun en sağlam tanığıdır.

Reiki Eğitimini Nasıl Alabilirim?

Reiki eğitimi almak hızlı ve basit bir süreçle başlar. Yakından veya Uzaktan Reiki eğitimi alabilir ve hızla uygulayıcı olabilirsiniz.

Uzaktan veya Yakından Eğitim Sürecini Açıklarmısınız?

Eğitim 2 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümü genel reiki bilgilerinin ve nasıl kullanıldığı ile ilgili bilgilerin anlatıldığı aşamadır. İkinci bölüm ise, uyumlama adını verdiğimiz sizde reiki kanalının açılmasını sağlayan işlemdir. Yakından ve Uzaktan eğitim arasındaki fark ilk bölümdedir. Yakından eğitim aldığınızda Master size kitapçıktan kullanımını anlatır. Uzaktan alındığında bu kitapçık size gönderilir ve siz incelersiniz. İkinci bölüm olan uyumlama kısmında bir fark yoktur. Reiki uyumlamaları zaman ve mekan kavramı olmadan çalışmaktadır. Bu aşamalardan sonraki aşamalarında Uzak veya Yakından farketmeden tüm sorularınız için reiki masterınızdan tam bir destek alırsınız.

Usui Reiki’nin Seviyeleri Hakkında Nasıl Bir Süreç Vardır?

Usui Reiki 3 aşamalı bir reiki sistemidir. İlk seviyede fiziksel düzeyde şifalandırma, ikinci seviyede duygusal, zihinsel’de eklenir ve uzağa gönderme öğrenilir. 3. Aşaması ise Master seviyedir. Araların bulunması gereken süreçler, 1.aşama ile 2.aşama arasında en az 21 günlük bir süreç tavsiye ederim. Bu süreç sizin reiki ile tanışmanız ve arınma sürecini destekler. Bu sürenin sonunda 2.seviye alınabilir. Master seviyesi için tamamen farklı bir süreç vardır. Bu sizin reikiyi deneyimleme ve kullanmanıza göre değişiklik gösterir. Ve kendinizi hazır hissettiğinizde gelen bir seviyedir.

Reiki Eğitimine Başladıktan Sonra Neler Yaşanıyor?

Reiki başlangıçtada belirttiğim gibi ruhsal bir süreçtir. Ve temizleme & arınma süreci yaşanmaktadır. Bu süreçte geçmişten getirdiğimiz birikimleri bırakmaya başlarız. Ve bir özgürleşme sürecidir aslında şifalanmak denilende zaten budur.

Reiki Eğitimi Aldıktan Sonra Neler Hissedeceğim?

Reiki enerjisi herkeste farklı şekilde algılansada, genel olarak kullanırken başlangıçta ellerde ısınma, karıncalanmalar, ve çekimler hissedilir. Başlangıçta yüzeysel hisler olur, çünkü bedeniniz yıllar boyunca kullanılmadı ve duyarsız hale geldi. Reikiyi kullandıkça beden duyarlı hale geçmeye başlar ve bu arttıkça bedendeki muhteşem hisler bize açılmaya başlar.

Eğitim Almak İstiyorum Şimdi Ne Yapmalıyım?

Öncelikle bu kararı verdiğiniz için tebrik ederim. Bu yolda inanılmaz sevgi ve güzellikler yaşayacağınızdan şüphem bulunmamaktadır.

Buraya tıklayarak iletişim bilgilerimize erişebilirsiniz.

Buradan eğitim ve uyumlamaları inceleyebilirsiniz.

Sizinle irtibata geçip tüm sürecinizde yardımcı olmak bizi mutlu edecektir.